ОРТОПЕДІЯ

Для чого потрібне протезування?

Сьогодні кожен розуміє, що красива посмішка є запорукою успіху. Якщо у співрозмовника недоглянуті зуби з ним навіть неприємно спілкуватися.

Стильний одяг, модні аксесуари, дорогі прикраси не завжди викликають позитивні емоції у оточуючих. Часто дефекти зубних рядів є причиною психологічних проблем — замкнутості і закомплексованості. Для сучасної людини неприпустимо, щоб при розмові була видна дірка в зубному ряду. Але, крім естетики й елементарної пристойності, мова йде про здоров’я.

Якщо в зубному ряду відсутні один або декілька зубів, то через деякий час зуби, які залишилися, будуть зміщуватися в бік цього дефекту. Так поведуть себе сусідні зуби і зуби на протилежній стороні. Це — так званий феномен Попова-Годона, що свідчить про те, що в природі не буває порожнечі. Як наслідок, розвиваються: перевантаження пародонту, патологічна стертість зубів, рухливість зубів, оголення коренів зубів, викривлення зубної дуги, утруднена гігієна, множинний карієс.

zub1

Якщо давно втрачені жувальні зуби і порушена біомеханіка зубощелепної системи, виникає загроза дисфункції скронево-нижньощелепного суглобу. Симптомами дисфункції є часті головні болі, клацання, хрускіт, дискомфорт в області суглоба.

Резорбція кістки — неминучий наслідок втрати зубів.

При втраті зуба у фронтальному відділі порожнини рота, кістка зазвичай розсмоктується дуже швидко, тому що вона тонка. Часто такі дефекти видно при усмішці ..

zub2

При втраті жувальних зубів западає щока в бокових відділах в результаті атрофії кістки щелеп, а зуби в передньому відділі розходяться, як віяло, в результаті зміни прикусу. До того ж опускаються кути рота.

При втраті всіх зубів відбувається зміщення місць прикріплення м’язів. Через втрату підтримки западають губи і утворюються зморшки.

zub3

В результаті втрати висоти обличчя змінюється вигляд людини.

 

Металокерамічні коронки

Металокерамічні коронки — надійні, довговічні  і, головне, доступні. І відмінно допоможуть вам, якщо ваші зуби майже переміг карієс, з яким вже не впоратися звичайними пломбами, якщо зуби взагалі ослаблені і емаль їх сильно стерта, якщо ви стали жертвою флюорозу і ваші зуби набули  підвищеної ламкості.

Металокерамічні коронки складаються з металевого каркасу,  який покритий керамічною глазур’ю, що імітує вид природної емалі. Причому, набагато більш стійкою, ніж жива емаль, до мікроорганізмів і агресивних барвників.

zub4

Переваги:

• за допомогою металокераміки можна досягти повної    ідентичності штучних зубів натуральним за зовнішнім виглядом і за функцією.

• металокерамічними штучними зубами можна ефективно (за умови їх правильного виготовлення)

пережовувати їжу, так само як і своїми зубами,  а в деяких випадках навіть краще.

• на металокераміці в кілька разів менше осідає мікробна бляшка, ніж на своїх зубах або металі.

• довговічність.

• за допомогою металокераміки можливе протезування від простих до найскладніших деформацій зубів.

 

Що таке безметалова кераміка?

Це сучасний вид протезування зубів,  який успішно вирішує проблеми естетики зубів. Безметалеві конструкції виробляються із спеціальної  особливо міцної кераміки на каркасі з оксиду,  правильніше, діоксиду цирконію, виготовлених методом комп’ютерного фрезерування (технологія  CAD / CAM).

zub5

Переваги безметалової кераміки.

1. Немає  металевого каркасу,  при цьому застосовується досить міцна основа з оксиду цирконію. Ця технологія дозволяє вирішувати проблеми передніх зубів. Зовні така коронка нічим не відрізняється від живого зубу.

2. За естетичними властивостями дуже схожа на справжній зуб, має ту ж ступінь заломлення світла, що і емаль зуба.

4. Абсолютно нешкідлива для організму. Оксид цирконію є гіпоалергенним матеріалом, і в питанні біосумісності значно перевершує будь які сплави, включаючи золото.

5. Довговічність і зручність.

zub6

 

Вініри

Вініри являють собою найтонші керамічні пластинки, які заміщують зовнішній шар зубів. Встановлюють вініри преважно на передні зуби. Вініри дозволяють досягти потрібної форми і бажаного кольору зуба.

Вони можуть застосовуватися у таких випадках:

• скол зуба

• проміжки між зубами

• клиноподібний дефект

• стертість

• порушення форми зубів

• старі пломби, що відрізняються за кольором від нормального зуба

• дефекти кольору зуба, пов’язані з флюорозом, «тетрацикліновими зубами»

• наслідки травм або лікування кореневого каналу

zub7

 

Бюгельні протези

Що таке бюгель? В перекладі з німецької мови бюгель означає дуга.

Отже, бюгельний протез — це протез дугоподібної форми. Бюгельний протез дозволяє використовувати для опори не тільки ясна, але і власні зуби, навіть якщо вони хитаються. Більше того, саме бюгельні протези рекомендуються при лікуванні пародонтозу, одним із симптомів якого може бути рухливий зуб. За рахунок взаємної підтримки сусідніх зубів бюгельний протез передає жувальнє навантаження так, як це необхідно, тобто аналогічно здоровим зубам. Бюгельні протези бувають: металеві, ацеталові, нейлонові.

Сучасні бюгельні протези являють собою високотехнологічні конструкції, вирішальні відразу два завдання: шинирование зубів і протезування. У бюгельного протеза компактніший вигляд, він дуже зручний, довговічний і міцний.