ПРОФІЛАКТИКА

Успіх  здорових зубів залежить від  раціонального харчування і дотримання гігієни ротової порожнини. Індивідуальна гігієна повинна виконуватися щодня двічі на день самим пацієнтом: вранці після сніданку і ввечері перед сном після останнього прийому їжі, так як невидалений  наліт і їжа, що накопичилися протягом дня, сприяють бурхливому розмноженню бактерій і, отже, розвитку карієсу і запалення ясен .

Професійна гігієна виконується лікарем стоматологом або  гігієністом. Досить два рази на рік проводити професійну чистку зубів і, в разі необхідності, покривати їх захисним лаком і герметиками. Також Ви отримаєте від лікаря не тільки поради з техніки чищення зубів і вибору засобів гігієни (серйозність яких багато хто схильний применшувати), але і призначення вітамінних і протикаріозних препаратів.

Видаляти зубні відкладення (наліт і камінь) необхідно від 1 до 3-х разів на рік!

Зняття зубних відкладень  здійснюються за допомогою ручних інструментів і спеціальних апаратів, найчастіше ультразвукові скайлера з спеціальними насадками.

Що таке зубний камінь і чим він небезпечний? Як розпізнати пародонтит?

Всупереч існуючій думці, зуб НЕ зрощений нерухомо з кісткою щелепи. Просто його корінь міцно утримується в зубній лунці тонкими волокнами сполучної тканини, розташованої у вузькій щілині між стінкою кістки і коренем зуба. Весь цей комплекс тканин, а також ясна і щелепна кістка називається пародонтом  або  тканинами пародонту.

Так от, є сумна статистика: кожен третій пацієнт страждає захворюваннями пародонту. І щоб не збільшувати значну армію цих пацієнтів, Ви зобов’язані позбутися  зубного камню.

 

Що таке зубний камінь і чим він небезпечний?

rot

 

Зубний камінь — це зубне відкладення, яке утворюється з фрагментів їжі і елементів ротової рідини.

Він буває над- і під’ясенний. Над’ясенний камінь видно неозброєним оком навіть пацієнтові, а під’ясенний — виявляється за допомогою спеціальних стоматологічних зондів.

Небезпека зубного каменю велика. Під каменем прекрасно розмножуються мікроорганізми, що викликають запалення ясен різної інтенсивності і карієс зубів. Навіть найдорожчі і брендові засоби гігієни не роблять  лікувальної та профілактичної дії, якщо є зубний камінь.

Запалення опорного апарату зуба викликається відкладеннями бактеріального нальоту (бляшок) на зубах і на яснах. Якщо цей нальот не усувається при чищенні зубів, то на зубах утворюється зубний камінь. У місцях, де поверхня кореня покрита затверділими відкладеннями, волокна опорного апарату зуба відмирають. Кістка щелепи, що стала нефункціональною в цих місцях піддається деструкції.

Страшно? А це не страшна казка — це звичайні клінічні спостереження. Описаний вище процес називається пародонтит. Часто це захворювання плутають з пародонтозом — незапальним процесом атрофії кістки щелепи. При пародонтиті ж мова йде «насамперед» про запальний процес, який цілком виліковний при своєчасному зверненні до лікаря.

 

Як розпізнати пародонтит?

Тканина здорових ясен має світло-рожеве забарвлення. Вона не кровоточить при чищенні зубів, звичайно, за умови, що Ви правильно чистите зуби і використовуєте відповідну для цього зубну щітку. Навпаки, запалена тканина ясен має темно-червоне забарвлення і часто кровоточить при найменших дотиках до неї зубною щіткою, також часто буває неприємний присмак у роті або неприємний запах. Тому, як тільки Ви виявили кровоточивість зубів, оголення шийок зубів, неприємний запах з рота або неприємний присмак у роті,-  відвідайте негайно свого лікаря — стоматолога.